Știri 18 septembrie 2015
Duminică, Biserica Ortodoxă se va afla în duminica după Înălţarea Sfintei Cruci. Cu acest prilej, de la ora 8, IPS Teodosie, Arhiepiscopul Tomisului, va fi prezent în satul Stupina, comuna Crucea, unde va resfinţi biserica ce poartă hramul “Sfinţii Arhangheli Mihail şi Gavriil”. După slujbă, ierarhul nostru va oficia Sfânta…
