Biserica Ortodoxă Română îl cinstește astăzi pe Sfântul Ierarh Iachint, mitropolitul Ţării Româneşti.
Îps Teodosie, Arhiepiscopul Tomisului va sluji mâine la Catedrala arhiepiscopală.
Părintele Claudiu Banu, parohul bisericii Sfântul Mina din Constanța a ințiat un nou proiect umanitar, în sprijinul familiilor vulnerabile din județ care au dificultăți în a asigura hrana copiilor.
Credincioşii se vor putea închina până vineri la altarul Catedralei Naţionale, inclusiv pe timpul nopții.
Cinci delfini din Malta vor ajunge la Complexul Muzeal de Științe ale Naturii Constanța.
Studenții români se confruntă cu dependențe tot mai diverse.
Experții români în securitate cibernetică atrag atenţia asupra mesajelor periculoase care vin pe internet prin utilizarea Inteligenţei Artificiale.
Biserica Ortodoxă îl cinsteşte astăzi pe Sfântul Cuvios Dimitrie cel Nou, Ocrotitorul Bucureştilor.
Constănțenii racordați la sistemul de alimentare centralizată cu energie termică, rămân de astăzi fără apă caldă.
Constanța a devenit orașul cu cele mai scumpe utilități din România.
Prima monedă colorată din istoria României a fost emisă astăzi de BNR.
CFR lansează campania „O CLIPĂ, O VIAȚĂ!” pentru prevenirea accidentelor feroviare.
Proiectul în ceea ce privește voluntariatul militar a fost adoptat în Camera Deputaților.
Îps Teodosie, Arhiepiscopul Tomisului va sluji astăzi la biserica „Sfântul Dumitru” din Constanța.
Sfințirea picturii Catedralei Naționale va avea loc duminică, 26 octombrie.
Astăzi este Ziua Națiunilor Unite.
Părintele Claudiu Banu, parohul bisericii Sfântul Mina din Constanța a ințiat un nou proiect umanitar, în sprijinul famiilor vulnerabile din județ care au dificultăți în a asigura hrana copiilor.
România va trece la ora oficială de iarnă în noaptea de sâmbătă spre duminică.
Cele 18 stații de încărcare pentru vehiculele electrice din municipiul Constanța și stațiunea Mamaia sunt oficial funcționale.
Constănțenii pot depune, online sau la ghișeu, documentele pentru acordarea ajutorului la plata încălzirii.